Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o našich štěňatech

V této rubrice chci psát o našich štěňatech, jak vymýšlíme jména a informace pro nové páníčky.

Naše chovatelská stanice se snaží o chov hlavně zdravých trpasličích špiců-pomeranianů.

Učarovala nám málopočetná a vzácná vlkošedá barva, ale mohou se narodit i prckové v barvě krémové nebo creme sable. Všichni psi, dospělí i prckové, jsou chováni doma, uprostřed rodiny jako domácí mazlíčci.

Co se týče prodeje našich štěňat, chceme, aby se prckové měli stejně dobře jako u nás, pokud půjdou do chovu, budeme velice rádi, ale není to podmínka. Když budou jako domácí mazlíci, bude to super. Od nových páníčků chceme několikrát do roka krátkou zprávičku o zdraví pejska a pár fotek. Z vlastní zkušenosti vím, že to není žádná zátěž, dát zprávu minulým majitelům.

Nabízíme štěňátka POUZE s průkazem původu FCI, tudíž cena nemůže být třeba 10.000 Kč, jak se mnozí zájemci domnívají. Náklady na odchov vrhu jsou o dost vyšší.....

Nedílnou součástí prodeje štěněte je kupní smlouva, granulky, na které je štěně zvyklé z domova a hračka. Rady budoucím majitelům, pokud o ně budou stát, jsou samozřejmost.


Zájemcům vřele doporučuji přečíst si zajímavé články o cenách štěňátek, o střihu srsti, o výchově apod., dole v odkaze.

 

http://www.pomeranian.name/spicoza06.html

 

Jména vymýšlí páníček a pochází z nepálštiny. Chceme, aby každé štěně mělo jméno, které ho charakterizuje.

U vrhu A jsme pojmenovali děvčata Arbo a Asal. Arbo znamená další, protože se narodila jako další v pořadí a Asal znamená krásná. Asal byla můj miláček.

Ve vrhu B se narodili dva kluci a jmenují se Baliyo a Bhaai. Baliyo znamená silný, porodní váha byla 174g a Bhaai znamená bratr. Bhaai je mazlíček a velice zvídavý klučík.